agentpv

Jaký je rozdíl v AJ mezi místními předložkami by, beside a next to?

Nějak mi to neje do hlavy.

Nejlepší odpověď
quentos

S těmi bych si nelámal hlavu, rozdíl je prakticky minimální. Mezi beside a next to je rozdíl prakticky jen ten, že beside je formálnější. By se od těch ostatních dvou liší jen tím, že next to a beside vyjadřují „těsnější“ vzdálenost než by (ten rozdíl už je cítit i v češtině – „u“ vs. „vedle“). Pěkně to (i s obrázky) mají vysvětlené třeba tady: https://www.es­pressoenglish­.net/prepositi­ons-of-place-in-english/