Kelt

Jaký je rozdíl při nabíjení přes nabíječku nebo přes power banku?

Mohu nabíjet nabíječkou, přímo ze sítě, nebo si nabiji power banku a z ní nabíjím. Pokud jsem někde v pralese, kde není elektrika, tak se mi bude power banka hodit. Ale v bytě, co je lepší použít a proč? Děkuji.

Odpovědi
Hlada

V bytě, kde je elektřina, nemá žádný smysl předávat energii přes akumulátor.

elkon

Powerbanka je záložní zdroj, který třeba často ani nemusí stačit (záleží na kapacitě). Měla by mít tak 10000 mAh. A ohlídat je potřeba, zda ji máte nabitou. Nabíječka nabije spolehlivě.

dr.luha

Rozdíl je jenom v ceně za nabití.

aliendrone

Zásadní! Powerbanka je totiž akumulátor, který musíš dobíjet. A víš co mají společného VŠECHNY akumulátory? Životnost v závislosti na počtu dobíjecích cyklů. Takže pokud ji budeš používat pořád, za 2 roky je po ní, pokud jen když je potřeba může vydržet v kondici i 4! :)

miroslav.bk

Pro tu powerbanku (coz je vlastne z principu „stejna baterka jako mas tom mobilu“) je urcite lepsi ji pouzivat k tomu, k cemu je urcena – obcasne nabijeni zarizeni.
Ovsem pokud jde o tu baterku nabijeneho zarizeni, to uz je otazka jina. Jinak totiz bude nabijet originalni nabijecka k tomu zarizeni, jinak muze nabijet jina znavkova, a uplne jinak muze fungovat ta „od vietnamcu“. Jde o prubeh napeti, stabilizaci apod., takze za me by byl vyber naslesujici:

  1. nabijet originalni nabijeckou k danemu zarizeni
  2. nabijet jinou znackovou (treba Samsung nabijeckou od Sony, LG apod.)
  3. powerbankou. Ano, i navzdory jejimu zvysenemu opotrebovavani – ovsem jen pokud je kvalitni, jinak u ni muze platit to, co o nabijecce „od vietnamcu“; dalsi vec je ta, com je nabijena ta samotna powerbanka a uz jsme zase na zacatku :)
  4. kdyz bude nejhur, tak jakoukoliv jinou nabijeckou, treba i tou „od vietnamce“. Ale jen docasne, nez bude mozne nabijet jinou. Tedy ne dlouhodobe.