drop

Jaký je rozdíl mezi grafickým čipem GeForce GT 730 od nVidia a Radeon R7 240 AMD?

Který je lepší? Děkuju

Odpovědi
Lamalam

Rozdílů je mnoho, každý čip je postaven na jiném jádru. Který je lepší? Definuj význam slova „lepší“.

Quimby

Lamalam: Lepší je asi myšleno výkonnější.

http://gpubos­s.com/gpus/Ra­deon-R7-240-vs-GeForce-GT-730

Tady máš srovnání, konkrétní verze grafik máš nahoře – frekvenci a pamět.

Celkově bych spíše doporučil GT 730

zelí

Rozdíl? Těchje mnoho. Asi jako mezi Škodou 105 a Trabantem.
Lepší není ani jedna. Lelší je druhý stupeň od dobrý a obě jsou tak špatné, že koupit je, je to samé, jako hodit ty peníze z okna.
Co zvládnou tyto grafické karty, to zvládne i integrovaná grafika (video, internet,…). Co nezvládne integrovaná grafika, tak tyhle šunky taky většinou nezvládnou. Je to opravdový low-end a nic horšího snad v prodeji ani není. Na hry to vyloženě není.
První použitelná grafika je GTX 750ti, stojí asi dvojnásobek, ale použitelností je někde jinde.
Radu jste dostal, naložte s ní podle svého.