fg

Jaký je rozdíl mezi windows xp profesional a windows xp home edition?

Nejlepší odpověď
jpau

Hlavní rozdíl je v tom, že pokud chceš vytvářet nějaké komerční dílo (např. programovat ale bohatě stačí i to, pokud jsi podnikatel a nahraješ to na počítač své sekretářky) tak ti to neumožňuje licence Win XP Home, proto je všude ve firmách i na běžných stanicích XP Pro (i když se tam používá pouze jako psací stroj)…

Tzn. pokud jsi běžný domácí user stačí home, jinak Profi nebo Vista, 7 Business (Ultimate).

Další odpovědi
Dehet

Skoro vůbec žádný

Michal Kole

Xp profesional je určen do firem, protže lépe pracuje v sítích. Např. umožňuje připojení do tzv. domény – k serveru, kde může být uložen "profil uživatele a jeho data – jinými slovy když se ve firmě přihlásí z jakéhokoliv PC tak má stejnou plochu jako když byl u svého PC ve své kanceláři

taky má např. šifrovací technologie pro pevný disk, větší možnosti nastavení zejména v bezpečnostních oblastech

Xp se již neprodává – Kup Windows7 na Windows 8 je ještě času dost. Osobně bych počkal na SP1