tomáš007

Jaký je rozdíl mezi vynálezem a objevem?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Vynález je výrobek nebo technický postup, který představuje poprvé prakticky realizovanou novou myšlenku, která buď zlepšuje současný stav, nebo poskytuje úplně nové možnosti.

Objev je obecné označení významné události, kdy byla zjištěna nová skutečnost.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vyn%C3%A1­lez
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ob­jev

Další odpovědi
quentos

Ve vědě rozdíl mezi těmito spočívá hlavně v tom, že pokud vynaleznete vynález, přijdete s něčím, co tu nikdy předtím ještě nebylo. Naproti tomu objev znamená, že objevíte něco, co už tu bylo dávno, jen jste si toho vy poprvé všiml. Tak např. objev elektřiny (elektřina tu byl dávno před člověkem) versus vynález automobilu (ten tu nikdy nebyl, dokud ho člověk nesestrojil).

led

Svetadiel Ameriku nikto nevynašiel, tú európska civilizácia objavila.
Koleso bol vynález, ktorý posunul ľudstvo dopredu. Ale princíp kolesa a jeho využitia, musel byť najprv objavený, aby mohol byť vynájdený a zostrojený kolesový povoz.

hanulka11

vynález je něco úplně nového co prostě někdo vynalezne
objev to je třeba ..objevíš něco co už někdo vyzkoumal , vytvořil , udělal

akvidzerp

vynález-věc na kterou si můžeš udělat patent,protože je to nějaká novinka,a objev-že třeba objevíš na marsu vodu nebo tak