Smack

Jaký je rozdíl mezi vojenskou nemocnicí a normální nemocnicí?

Nejlepší odpověď
led

Vojenská nemocnica je riadená ako vojenská jednotka. To znamená je tam vojenský a civilný personál. Lekári a sestry okrem „bežného liečenia“ sú „trénovaní“ aj na zásahy v sťažených „poľných“ podmienkach.
Taký detail ako je moderná technika, špecializácie na „zahraničné choroby“, nezrušiteľnosť nemocnice (pre dlhy ako je bežné u civilných nemocniciach) a takú maličkosť vyššia finančná dotácia na prevádzku, snáď ani netreba zdôrazňovať.

Další odpovědi
Pepa25

Vojenská nemocnice byla založena ministerstvem obrany, „normální“ nemocnice někým jiným (ministestvem zdravotnictví, kraji, soukromými osobami …)

annas

Rozdíl vznikl v minulosti

  1. Dnes už se liší vlastníky – jde o příspěšvkové organizace Ministerstva obrany.
  2. Většina lékarů je příslušníky armády
  3. Vystudovali všeobecné lékařství na vojenské universitě obrany

Něco k olomoucké vojenské nemocnici

!Téměř dvě století sloužili lékaři v Klášterním Hradisku především pro potřeby armády. Dnes zabezpečuje Vojenská nemocnice Olomouc špičkovou zdravotní péči také pro 150 tisíc lidí z Olomouce a jeho okolí.

„Vojenské nemocnice se nemohou orientovat jen na péči o příslušníky armády nebo ostatní silové složky státní správy. Aby mohli být vojenští lékaři a zdravotníci armádě v době jejího bojového nasazení k užitku, musí mít každodenní léčebnou praxi. Tuto nemohou dosáhnout, budou-li se věnovat pouze zdravým příslušníkům armády.

„Platí, že nejlepším vojákem je ten, který cvičí denně. Nejlepším výcvikem vojenského lékaře a zdravotníka je tedy každodenní léčebná praxe,“ uvádí ředitel nemocnice plk. gšt. MUDr. Martin Svoboda.

V Olomouci je vojenská nemocnice historická i moderní zároveň
Je proto logické, že z celkových 6 286 hospitalizací v loňském roce se jen v necelých 4 procentech jednalo o vojáka z povolání"

https://www.mo­cr.army.cz/in­formacni-servis/zpravo­dajstvi/v-olomouci-je-vojenska-nemocnice-historicka-i-moderni-zaroven-125570/

orwell

Velmi rychlá diagnostika a okamžitá velmi účinná léčba.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z9Io5bI7y­oc

Kepler

Z pohledu pacienta jsem žádný rozdíl neviděl. Když jsem byl na vojně, pobyl jsem si v pražské ÚVN. Jen odborná úroveň je určitě vyšší.

elkon

V otázce poskytované péče žádný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.