Dany C

Jaký je rozdíl mezi transportní cívkou pro kabely a pro umbilikály?

Může mi prosím někdo vysvětlit jaký je rozdíl po technické stránce?

Odpovědi
elkon

Cívka jako cívka. Záleží na velikosti. Na kabely bude menší průměr.

Milan Kukuča

Transportní cívka ve svém účelu stejná, ale rozdíl je samozřejmě ve velikosti. Cívku definuje objemová (šířka, průměr flanží, průměr bubnu) a zátěžová kapacita (tonáž). Na kabely menšího průměru postačují menší cívky do velikosti standartní dopravy (cca do 3,5m). Cívky pro umbilikály jsou daleko větší (až 12m průměr) a transportována je většinou lodí k cílové poklládcě. Tomu odpovídá i konstrukce, kde pro malou transportní cívku postačuje jednodílný svařenec či dřevo, cívky pro umbilikály jsou robustní, montované z mnoha svařenců.

Pokud chceš vědět více, klidně se na mě obrať. O velkých vím málo, o malých naopak dost. 🙂
https://www.npcv­.cz/transportni-civky

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.