Avatar uživatele
lenisek01234

Jaký je rozdíl mezi tím že se vám do toho nechce nebo že jste líná? Je v tom vůbec nějaký rozdíl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
M.

Já v tom třeba rozdíl vidím. To, že se mi nechce neznamená, že jsem líná, pouze na to nemám náladu a jsem schopná to udělat později nebo se do toho dokopat. To, že jsem líná znamená, že bych to nejraději neudělala vůbec nebo to nejlíp odložit na dobu neurčitou.
Doplňuji:
*nebo to nejlépe odložila na dobu neurčitou.

Upravil/a: M.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Ale jo, je v tom rozdíl, jsem-li líná, nechce se mi do ničeho. Ale i když líná nejsem, může být něco, do čeho se mi nechce, přitom se s chutí vrhnu do něčeho jiného, k čemu nemám nechuť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Já už v mém věku rozlišuji taky mezi leností a únavou, (u mě jde spíš o únavu a případné bolesti z přepracování) nejhorší je, že ať mě přemůže jedno nebo druhé, tak si to pak vyčítám, co jsem mohla udělat práce a neudělala a odložila ji. Ale když se člověku do něčeho nechce, neznamená to ještě, že je líný. Lenochy musíme do práce pořád honit a tlačit a přemlouvat. Když se někomu něco nechce zrovna dělat a udělá to další den nebo týden, protože na to jen neměl náladu, tak to podle mě lenoch není

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Rozdíl to je a pořádný. Nikdy nejsem tak líná, abych neudělala práci, do které se mi nechce. Jen to občas odkládám, až to „nechtění“ zlomím. Potom je taková práce hotová za čtvrtinovou dobu a v podstatně lepší kvalitě.
Někdy je to „nechtění“ varováním, že se do něčeho není dobré pouštět (chybí informace, podklady, potřebný materiál aj.). Prostě intuice navodí psychický stav, který člověka brzdí pouštět se do zbytečné činnosti. Několikrát jsem to zkoušela zlomit silou vůle a potom jsem stejně přišla k závěru, že to je zbytečná námaha a dá se to vyřešit jinak. Když intuice funguje, měl by ji člověk poslechnout a ne se s ní hádat. Je tedy třeba pečlivě rozlišovat, co je co.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

asi je to totéž – já se vždy snažím "dokopat " k tomu aby se to nestalo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Lenost je podmnožinou nechtění.

Může se ti nechtít něco udělat z mnoha důvodů – strach, odpor, nedostatek času, morální zásady, vyčerpání, nemoc, lenost atd..

Podle mýho, největší lenoši sou lidi co pořád něco dělaj, kutěj, vymejšlej nebo opravujou, páč ty sou líný bejt i líný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek