postcd

Jaký je rozdíl mezi technologem a obchodním zástupcem?

v nějakém výrobním odvětví.. respektive jak se tyto dvě prac. pozice prolínají a jak probíhá mezi nimi spolupráce?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Technolog řídí technologický proces. Obchodní zástupce prodává.

Další odpovědi
gecco

Tohle se může lišit i podnik od podniku…
😉
Pokud chceš obecnou odpověď – studuj, byla by hrubě nad rámec Odpovědí…
A jestliže tě zajímá nějaká konkrétni situace, popiš ji.

lexx

dvě zcela odlišné profese i když se (většinou teda) podílejí na realizaci stejného výrobku nebo služby

jáára

Podle mě se ty dva vůbec nepotkají. Maximálně tak někde na poradě.
Technolog hlídá kvalitu výroby a je odpovědný za řešení problémů s výrobou, ale není to seřizovač. Upravuje parametry výrobního procesu.

Obchodní zástupce je někdo úplně jiný.

mosoj

Technolog, mimo jiné, dohlíží na to aby byl daný výrobek vyráběn podle dané a schválené dokumentace ( technologického reglementu). Spadá do toho i hospodaření s energiemi a dodržování spotřebních norem.

Obchodní zástupce , mimo jiné, prodává výrobky a nakupuje energie a suroviny.