Retko

Jaky je rozdil mezi taktickym a operativnim rizenim?? (+priklady)

Diky… :)

Odpovědi
rigormortis

Taktické řízení: vše je dopředu naplánováno, náhlé změny jsou odsunuty.
Příklad: Firma vyrábí sedačky, přijde nečekaná zakázka která se ale odsune až na další plán (není stres ale může přijít o zakázky).
Operativní: Plán je pouze orientační, nenadálé změny jsou okamžitě a dynamicky řešeny. Př.: Přijde nová zakázka která je okamžitě spracována (vysoký stres pracovníků ale spokojený zákazník).

anonym

Nejvyšší je strategické a pod tím je taktické a poslední operativní řízení.
► Strategické stanovuje cíle, které chceš dosáhnout různými i netradičními cestami.
► Taktické je třeba rozvrhnutí sil a prostředků hasičů ke zdolání mimořádné události většího rozsahu. Nesmí se stát že něco bude chybět.
► Operativní je přímo rozpracovaný úkol, projekt k dosažení jeho cíle v rámci dnů, týdnů.