Jaky je rozdil mezi tajgou a tundrou?

Nejlepší odpověď
panenka

Tajga-Severský jehličnatý les je název pro biom, který se vyskytuje především v severních zeměpisných šířkách. Dominantními druhy stromového patra jsou jehličnaté lesy. Nejvíce takových lesů se vyskytuje v Kanadě a především na Sibiři, odtud pochází i místní název tajga.

http://priroda­tichy.wgz.cz/taj­ga

Tundra je biom subpolárních a polárních oblastí, který lze nalézt mezi tajgou a trvale zaledněnými polárními končinami. Najdeme ho v nejsevernějších oblastech Evropy, Asie a Ameriky, Grónsku a dalších přilehlých ostrovech (arktická tundra), na jižní polokouli – v nejsevernějších oblastech Antarktidy a přilehlých ostrovech (antarktická tundra). Jako tundru též chápeme podobně vypadající území vysoko v horách (alpinská tundra). Slovo tundra pochází z laponštiny a znamená bezlesou krajinu.

http://priroda­tichy.wgz.cz/tun­dra

Další odpovědi
quentos

jsou o jeden vegetativní stupeň od sebe, přesto je to nebe a dudy. Tajga je les nejsevernější části mírného pásu, kdežto tundra je už v subpolárním a rostou tam leda mechy a lišejníky.

www.jindrichpo­lak.wz.cz/dow­nload/tajga.ppt

cs.wikipedia.or­g/wiki/Tundra