barunka4202

Jaký je rozdíl mezi státními a jednotnými přijímacími zkouškami?

Nejlepší odpověď
annas

V minulých letech probíhaly na některých školách přijímací zkoušky, které připravily samy školy, na jiných pak zkušebně ty, které připravil Cermat, organizace, kterou řídí ministerstvo školství..

Ty letošní jsou jednotné, tedy stejné na všech školách – v Praze, Ostravě, Olomouci atd. Jejich garantem je stát, tudíž ministerstvo školství., proto státní zkoušky.

Další odpovědi
Drap

Jednotné jsou ty státní. Všechny školy mají stejné testy.