mrblackwell

Jaký je rozdíl mezi státním a veřejným dluhem ?

http://www.ve­rejnydluh.cz/

Jsou to dva dluhy ? A nebo je státní je součástí veřejného ?

Už asi dva roky si ukládám čas od času údaje z tohoto serveru a dluh stále roste.myslíte si,že někdy bude vůbec klesat?

Odpovědi
WeeBear

Dluh se pomalu zastaví

Státní i veřejný dluh na sebe plynule navazují, jsou součástmi. Za sebe osobně si myslím, že pokud zde budou taková individua, jako doposud, tak dluh bude stále šílenou rychlostí narůstat. (Onu výše zmíněnou stránku znám také, párkrát jsem ji nechala běžet, zatímco jsem byla na počítači a udělalo se mi zle, hnus velebnosti…) Když si to tak vememe, tak největší skok byl, když přišel na hrad Klaus, tak můžeme doufat, že se to zanedlouho zlepší.
Jelikož jsem optimistka, doufám, že se dluh pomalu zastaví a posléze začne klesat. Jenže kdy…?

pusinka50

Dluh bude stále narůstat,až skončí ČR jako řecko,španělsko a itálie..

Main Got! Tak tuhle stránku neznám, až se mi z toho udělalo špatně. Kdysi jsem tu vkládala do otázky odkaz, co je ve skutečnosti Mezinárodní měnový fond, jak funguje. Bylo tam moc hezky popsáno, jak se jeví na první pohled jeho úkol tahat státy z dluhů a finančně jim pomáhat. Ovšem pod pokličkou je schován fakt, že čím větší dluh od MMF, tím vyšší úroky, tím vyšší splátky a tím více stoupá zadluženost země. Uvádějí tam příklad např. Argentiny, které stoupá životní úroveň jen proto, že v minulosti měla sice obrovské úvěry od MMF, ale všechny do jednoho splatila a teď si země vydělává sama na sebe a nikdo jí nemluví do její ekonomiky. Naše země nemá z čeho žít, nejsou fabriky, které by zvyšovaly hrubý domácí produkt, skoro neexistuje vývoz, zemědělství žádné a ti „kr–éni nahoře“ se to pokouší vyřešit zvyšováním DPH, ale tím jen klesá kupní síla obyvatel a do státní kasy neteče nic. Budeme si stále i nadále půjčovat a naše zadluženost poroste, protože zkrátka nejsou nikde peníze, které by současný dluh ve výši 1,6 bilionu Kč zaplatily.

Doplňuji:
Státní dluh je celkové zadlužení vlády . Tvoří část veřejného dluhu.
Jelikož správní organizace reprezentují lid dané země, lze státní dluh považovat zároveň za dluh jednotlivých daňových poplatníků.

Veřejný dluh je celkové zadlužení vlády, krajů a obcí. Veřejný dluh je tvořen státním dluhem, dluhem mimorozpočtových fondů, místních rozpočtů a dluhem zdravotních pojišťoven.