Kelt

Jaký je rozdíl mezi soubory – videi ve formátu mp4, avi a mkv?

Tak si stahuji filmy v různých formátech. A vždy mi to funguje, mp4, avi, mkv. Něco jde přehrát na počítači, něco i na televizi a mám i konvertor. Dokonce mi to hraje i mkv, ale to volím jako nejkrajnější možnost. Jenomže jsem si stáhnul něco v mkv a vidím jen obraz a ne zvuk, a jednou jsem získal nějaké mp4 stahováním, tady zase slyším, ale nevidím. Mám rozdívaný seriál a před koncem mi uteče pointa. Konkrétně se jedná o seriál Temný kraj. Stahoval jsem to z ulozto.cz. Třeba je něco podobného, kde mohu taky stáhnout film, nebo se na něj podívat. Poradíte? Děkuji.

Odpovědi
terry

Občas se mi to taky stane. Nebo se přehrávání zasekne v polovině a dál nejde.
Stáhnu díl např. od jiného uživatele.
Nebo z Fastshare

Edison

AVI, MP4 je formát souboru, způsob komprimace. MKV je kontejner. Ovšem to vše v zásadě nic neznamená, důležité jsou použité kodeky, datový tok.

Kepler

Mezi těmito formáty subjektivně žádný rozdíl nevidím. Taky stahuji z ulozto.cz a ještě se mi nestalo, že bych měl problém se zvukem nebo obrazem. Domnívám se, že pokud se nějaký problém vyskytne, tak je to vinou vloženého snímku. Obvykle jich bývá víc od různých vkladatelů, tak bych zkusil jiného.

Mc Merkurion

… no, především je důležitý, jaký používáš přehrávač, už ne tolik kde to přehráváš … já používám už od pravěku GOM a nemám s tím žádnej problém …

anonym

Nejvýhodnější je držet se v dnešní době MKV (je to nejuniverzálnější kontejner, který umí pojmout velmi širokou škálu různých vnitřních formátů médií), druhý v pořadí MP4 (ten má bohužel velmi omezenou podporu vnitřních formátů, protože to je kontejner MPEG konzorcia které skrze něj tlačí jen své vlastní formáty, takže tam nenarvete třeba Theora nebo AOMedia Video 1), no a úplně nejhorší a nejzaostalejší kontejner je AVI, tomu se možná vyhýbejte širokým obloukem, ten přináší největší škálu potenciálních problémů a chyb typicky třeba mnoha sekundovou desynchronizaci video / audio stop, avi má špatnou podporu pro variabilní datové toky.

anonym

Jinak optimální přehrávač dostupný prakticky na všech platformách (android, windows, mac, linux, …) a je na všech platformách zdarma je VLC .. velmi doporučuji nainstalovat, protože v něm bez větších problémů přehrajete prakticky vše.

GOM player vůbec nedoporučuji je to „Bundleware“ … VLC je proti tomu čistá spolehlivá open source technologie.

Mc Merkurion

… česky polopaticky prosím, VLC jsem kdysi zkoušel a nevyhovoval mi po stránce přehlednosti a možná něco nepřehrál, už nevím … faktem je, že ve w10 je už nainstalovaný přehrávač, a ten přehraje vše, alespoň jmenovaný tazatelem …