Avatar uživatele
Kelt

Jaký je rozdíl mezi soubory – videi ve formátu mp4, avi a mkv?

Tak si stahuji filmy v různých formátech. A vždy mi to funguje, mp4, avi, mkv. Něco jde přehrát na počítači, něco i na televizi a mám i konvertor. Dokonce mi to hraje i mkv, ale to volím jako nejkrajnější možnost. Jenomže jsem si stáhnul něco v mkv a vidím jen obraz a ne zvuk, a jednou jsem získal nějaké mp4 stahováním, tady zase slyším, ale nevidím. Mám rozdívaný seriál a před koncem mi uteče pointa. Konkrétně se jedná o seriál Temný kraj. Stahoval jsem to z ulozto.cz. Třeba je něco podobného, kde mohu taky stáhnout film, nebo se na něj podívat. Poradíte? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1467 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
terry

Občas se mi to taky stane. Nebo se přehrávání zasekne v polovině a dál nejde.
Stáhnu díl např. od jiného uživatele.
Nebo z Fastshare

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

AVI, MP4 je formát souboru, způsob komprimace. MKV je kontejner. Ovšem to vše v zásadě nic neznamená, důležité jsou použité kodeky, datový tok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Mezi těmito formáty subjektivně žádný rozdíl nevidím. Taky stahuji z ulozto.cz a ještě se mi nestalo, že bych měl problém se zvukem nebo obrazem. Domnívám se, že pokud se nějaký problém vyskytne, tak je to vinou vloženého snímku. Obvykle jich bývá víc od různých vkladatelů, tak bych zkusil jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, především je důležitý, jaký používáš přehrávač, už ne tolik kde to přehráváš … já používám už od pravěku GOM a nemám s tím žádnej problém …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejvýhodnější je držet se v dnešní době MKV (je to nejuniverzálnější kontejner, který umí pojmout velmi širokou škálu různých vnitřních formátů médií), druhý v pořadí MP4 (ten má bohužel velmi omezenou podporu vnitřních formátů, protože to je kontejner MPEG konzorcia které skrze něj tlačí jen své vlastní formáty, takže tam nenarvete třeba Theora nebo AOMedia Video 1), no a úplně nejhorší a nejzaostalejší kontejner je AVI, tomu se možná vyhýbejte širokým obloukem, ten přináší největší škálu potenciálních problémů a chyb typicky třeba mnoha sekundovou desynchronizaci video / audio stop, avi má špatnou podporu pro variabilní datové toky.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Jinak optimální přehrávač dostupný prakticky na všech platformách (android, windows, mac, linux, …) a je na všech platformách zdarma je VLC .. velmi doporučuji nainstalovat, protože v něm bez větších problémů přehrajete prakticky vše.

GOM player vůbec nedoporučuji je to „Bundleware“ … VLC je proti tomu čistá spolehlivá open source technologie.

před 1466 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… česky polopaticky prosím, VLC jsem kdysi zkoušel a nevyhovoval mi po stránce přehlednosti a možná něco nepřehrál, už nevím … faktem je, že ve w10 je už nainstalovaný přehrávač, a ten přehraje vše, alespoň jmenovaný tazatelem …

před 1465 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek