Hakunamatata

Jaký je rozdíl mezi sodou z obchoďáku a sodou z lékárny?

mám na myslí jedlou sodu či sodu bikarbonu…má to stejné složení a koncentraci?

Nejlepší odpověď
beer

Rozdíl je pouze v ceně.

Další odpovědi
klob1

Ano,je to stejné.Možná jiná cena.Tak mohou být asi rozdíly,jestli se to také ěnjak nefalšuje nějakou třeba náhradou..Jako recyklovaný chleba.

zjentek

jedlá soda je vždycky hydrogenuhličitan sodný bez rozdílu, i když je možné, že obchodníci mohou podvádět, takže ohlídat si, co kupuju a kde, bych nepodcenil, bůh ví, co ti kdo do sáčku nasype ,)
Taky pozor co vlastně chceš koupit, v čr rozlišujeme dva druhy toho prášku, ten druhý je pak soda na praní a to je zase uhličitan sodný.