mapex

Jaký je rozdíl mezi sociopatem a psychopatem ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

psychopat je človek trpiaci duševnou poruchou, úchylkou (bližšie nešpecifikovanou).

sociopat je človek majúci chorobný, nenormálny vzťah k sociálnemu prostrediu, často prehliada práva druhého, porušuje stanovenej hranice v sexe, pričom od druhého vyžaduje úplnú lojálnosť, oddanosť a izolovanosť od priateľov či rodiny, zatiaľ čo sám vyžaduje nutnú dávku nezávislosti a voľnosti.

;-Q

Další odpovědi
marci1

Obecně ten, že sociopat není tak nebezpečný jako psychopat.
http://toproz­dily.cz/rozdil-mezi-psychopatem-a-sociopatem/

gecco

Sociopat je nenormální z hlediska společenského chování/vnímání.
Psychopat je nenormální z hlediska osobnostního vnímání/jednání.
___
A vyber si…
😁
___
Pokud tě to zajímá hlouběji, studuj psychologii.
Pokud ´zpracováváš´ domácí úkol, studuj…

anonym

Psychopat je disociální. (Až antisociální.) Má tedy emoce – buď vysoce nestabilní, anebo averzní. Naopak sociopat postrádá emoce. Vše okolo obviňuje ze svých chyb – chyby si neumí přiznat.