tomasstir325

Jaký je rozdíl mezi slovy super a hyper?

Nejlepší odpověď
annas

super – první část slov mající význam nadřazený, nejlepší, nejvyšší

hyper – první část složených slov mající význam nadbytečný, přehnaný, velký

Hyper je víc než super. Známe např. z mark z iných složených slov.

Slovník ABZ

Doplňuji:
Opět se vloudil překlep.
Známe např. ze super a hypermarketů, které se liší rozsahem sortimentu a velikostí prodejní plochy.

Další odpovědi
anonym

Hyper je větší než super. Alespoň podle obchodníků- supermarket je menší
než hypermarket, ne? :((

isteron

Pokiaľ ide napr. v medicíne, tak hyper znamená viac, nad normu. Napr. Hypertenzia = zvýšený a vysoký krvný tlak. Hyperglykémia = zvýšená hodnota cukru v krvi.
Super pochádza myslím, že z gréčtiny, alebo latinčiny a znamená niečo lepšie, nad normu.
Opak hyper je hypo, menej, pod normu . Napríklad hypotenzia, nízky krvný tlak.