Jaký je rozdíl mezi slovy „skromný“ a „skrovný“?

Nejlepší odpověď
annas

skrovný je knižní tvar

  1. pro něco nepatrného počtem, množstvím, rozsahem vůbec; nečetný, nehojný, nevelký, malý
  2. řidč. prostý, jednoduchý obyčejný, skromný

--
skromný -.1. nemající o sobě přepjaté mínění, nesnažící se nápadně se uplatňovat ; spokojený s málem; nenáročný
2. prostý, jednoduchý obyčejný

V bodu 2 jsou to synonyma, jak je to v bodě 1, srovnejte.

Pro ověření
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Další odpovědi
Kepler

Do jisté míry to jsou zaměnitelná slova.
skromný:

  1. mající malé nároky, požadavky, nenáročný
  2. prostý, jednoduchý
  3. řidč. skrovný 1: skrovné zásoby, příjmy;

skrovný:

  1. malý 1, nevelký (počtem, množstvím ap.): skrovné prostředky, výdělky; ve skrovném počtu, ve skrovné míře
  2. řidč. skromný 2: skrovná domácnost; být ze skrovných poměrů;

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=skrovn%C3%BD

hapiky

Poslanci jsou skrovní, proto mají skromný majetek
Sakra, já už ani nevěřím tomu co píšu.

Dochy

Hapiky: pokud by to měla být pravda, mělo by to být napsáno přesně obráceně. Podle mně. Skromný je člověk, peněz má poskrovnu…