Kapicka

Jaký je rozdíl mezi slohem a směrem a co takové baroko?

Údajně prý sloh zasahuje do veškerého umění a směr se objevuje jen v některých oborech umění. Jak je ale pak možné, že se baroko řadí mezi směry, když se podle všeho objevuje ve všech druzích umění. Nebo je v tom něco jiného?

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu.

Umělecký styl (stoh) zasahuje do různých oblastí umění, objevuje se v určitém historickém období.

Před 20. stoletím se zpravidla nerozlišují přesně pojmy sloh a směr.

1.Takže baroko je umělecký sloh, objevuje se v několika druzích umění . archtiektura, malířství, hudba, literatura aj.

2. Rovněž se pojem baroko používá jako směr pro označení celého období 17. a 18. st., v němž se objevují různé druhy umění v barokním stylu (viz 1) a jeho tvůrci vycházejí z charakteristiky období ( pomíjivosti života na zemi, převažuje víra, duchovno , katolicismus, abolutismus atd.) a vyjadřují osobitým způsobem.svůj postoj k životu.