Zepple

Jaký je rozdíl mezi škeblí rybniční a velevrubem?

patrný i na fotografii? Ta obě stvoření mi příjdou hrozně podobné…

Odpovědi
hanulka11

Jsou si hodně podobné ale škeble rybničná je většínež velevrub

Lelenda

No rozhodně to tedy není ve velikosti 🙂
Unio (velevrub) má schánky pevnější a nejdůležitějším rozdílem je, že schránky jsou spojeny tzv. klíčem, který do sebe zapadá (vypadá to jako takové lišty na obou stranách schránky), zatímco rod Anodonta (škeble) má schránky mnohem křehčí a lehčí a jsou spojeny pouze vazem…takže pokud máte už jenom schránku bez živočicha…nejsou na ní patrné žádné mechanismy co by ji drželi pohromadě.