Rokio

Jaký je rozdíl mezi šířením paniky a šířením poplašné zprávy?

Podle mě šířit paniku lze i pravdivou zprávou, zatímco šíření poplašné zprávy se vždy zakládá na lži.

Nejlepší odpověď
Kepler

Panika, tedy neracionální a zamatené chování mas lidí, může vzniknout až po rozšíření poplašné zprávy. Z právního hlediska je šíření poplašné zprávy je v České republice trestný čin, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně způsobí „nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá“.
Podle mého názoru může dojít k panice i na základě pravdivé zprávy, například když bude nezvratně potvrzeno, že do Země narazí velký asteroid a aliendrone tomu nemůže zabránit, protože zrovna hraje golf na Marsu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.