mosoj

Jaký je rozdíl mezi RVHP a EÚ ?

Doplňuji:
Ví někdo ten rozdíl ? Já žádný nevidím.

Odpovědi
huxa

Datum, strana, zaměření, členové, funkce.
Jako základní odlišnost bych viděl v tom, že RVHP bylo jako většina sovětských uskupení-netransparentní a nevolils do něj své zastupitele. Dnes můžeš do EU volit a tudíž je to demokratický spolek států, ze kterého můžeme kdykoliv vystoupit, nepřijímat jejich zákony a víceméně nám nijak nerozkazují, neb na EU se podílíme i my.

NikkiHeat

Jsou to dvě naprosto odlišná uskupení. Ten co přirovnává RVHP k EU je hloupý člověk, neboť nemá páru o čem mluví. Kdyby už chtěl být důležitý tak by jako protiklad RVHP dával EHS (evropské hospodářské společenství)
Doplňuji:
Taky se můžu ptát: Jaký je rozdíl mezi NATO a Varšavskou smlouvou.....od­povím si sám. Jediný. Že Varšavská smlouva už narozdím od NATO neexistuje.