Koněv

Jaký je rozdíl mezi revolucí a pučem?

Nejlepší odpověď
gecco

Revoluce je masové ´(po)hnutí´ – účastní se valná část společnosti, zejména ´nejnižší´ vrstva/y…
Puč naproti tomu organizuje a uskutečňuje malá část společnost, obvykle ´uzavřená´ skupina a obvykle z ´vyšší´ společnosti…

Další odpovědi
lexx

revoluce je masový převrat, svržení vlády…puč je omezeného rozsahu když příkladem jeden generál-pošuk založí diktátorskej režim než ho soukmenovci oběsí

anonym

gecco – proč se sametová revoluce nejmenuje punč Václava Havla?

talka

Ty ses VĚTŠINOVÉ sametovce neúčastnila???

anonym

V minulém životě jsem byla muž zvonící klíčema a ovládající ruštinu,jo jo lecos si pamatuji i z války rychlých šípů!!!

gecco

Protože Václav Havel pil leccos, ale punč ne…
😉