haunted

Jaký je rozdíl mezi regionem a makroregionem?

Budu mít asi hloupý dotaz, ale jaký je rozdíl mezi regionem a makroregionem?

Učím se na zkoušku do jednoho předmětu (jmenuje se sociokenomická georgrafie, jestli to pomůže odpovědi), a v podkladech (jsou rok, dva staré) mám jiné rozdělení makroregionů, než na které jsem narazil na netu, třeba na Wikipedii – i když tam mluvili o regionech Evropy (je to rozsáhlý text včetně zdrojů, tak bych tomu i věřil)

Jde mi například o to, že podle zápisků a materiálů má Evropa 5 makroregionů, ale co vím, tak jich je 6 (ale znám to jako regiony)

Je tohle „ekonomické“ rozdělení (soudím z názvu předmětu) jiné než klasické?

díky

Nejlepší odpověď
arygnoc

Nie je jasne definované (nikde), akého rádu je región (nieto ešte makroregión):

región
krajinný celok rôzneho rádu.
správny celok, okrsok, rajón.

záleží podľa hľadiska delenia:
ekonomický, historický, biologický, meteorologický, …

makroregión je súbor regiónov spravidla na súvislom území (ale nie nevyhnutne).