Altair-AC

Jaký je rozdíl mezi realistou a idealistou?

Už jsem se tu ptal na rozdíl mezi optimistou a idealistou,ale to nejsou přesné protiklady a navíc jsem to stejně moc nepochopil.Kdykoliv zazní slovo idealista ,zas nevím co to je :D

Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Ani to nejsou protiklady. Protiklad k idealistovi je materialista, realista je zase mezi optimistou a pesimistou.

Další odpovědi
marci1

Realista
Realista je člověk, který se výhradně zaměřuje na to, „na co si může sáhnout“. Něco, co je nějakým způsobem měřitelné, viditelné. Rád se učí tomu, co v životě využije. Je praktický, má výborný odhad a dokáže analyticky myslet.

Idealista
Idealista je člověk, který často přemýšlí nad tím, „co nejde vidět pouhýma očima“. Dělá to, co ho baví a nepřemýšlí o tom, jaký užitek mu to přinese. Má z pravidla výbornou intuici a emocionální inteligenci. 🙂

http://www.us­pesne.eu/jste-idealistou-nebo-realistou/

Rokio

Realista je člověk, který stojí oběma nohama na zemi a vidí věci tak, jak jsou, zatímco idealista je snílek.

led

Ak tvrdím, že všetci užívatelia aj hostia tejto stránky rozumejú mojim príspevkom v slovenskom jazyku, som optimistický idealista
Ak tvrdím, že väčšina registrovaných užívateľov mojim príspevkom v slovenčine nerozumie, som pesimistický realista.
Ak tvrdím, že sa tu nájde niekto, kto tomuto „blábolu“ porozumie, som realista
Ak tvrdím, že dostanem najmenej 3 palčeky za túto odpoveď, som idealista.
Ak tvrdím, že niekto nahlásením „zruší“ potom platí
Chisholmov tretí zákon:
„Ak niečo vysvetlíš tak zrozumiteľne , že to nikto nemôže zle pochopiť , niekto to určite zle pochopí.“
a Hartzov retorický zákon:
„Ak sa diskusia dostane dostatočne ďaleko , v každom prípade stroskotá na rozpitvávaní slovných výrazov.“
http://www.ju­ko56.dobrosof­t.sk/murphy1.htm