Retko

Jaky je rozdil mezi pronajmem a podnajmem?

Doplňuji:
Me hlavne zajima, jak se spravne rekne – Bydlite v podnajmu (pronajmu) nebo ve vlastnim?

Asi podnajmu, ze?

Potvrdte nekdo plíz..

Nejlepší odpověď
quentos

pronajímatel pronajímá někomu prostor (byt) a přijímá za to nájemné, podnájemník platí pronajímateli nájemné platí a za to v daném prostoru (bytě) bydlí (podnájemník je tedy v podnájmu). Jsou to tedy jakési komplementární protiklady
Doplňuji:
*omluva za opakování přísudku … je to ale příznačné, zkrátka platí a platí, jinak ho vyhoděj ;{)>

Další odpovědi
BEAES

Kdo má pronajatý byt, je to nájemce. Může te se tedy zeptat…vy jste v nájmu, nebo bydlíte ve svém bytě?

hanulka11

ty budeš mít byt… pronajmeš ho podnájemníkovi

  • ten bude tedy u tebe v podnájmu

snad už to chápeš

quentos

ohledně doplnění – ano je to tak, v podnájmu; ale i když napíšeš v pronájmu, houby se stane, protože to bude znamenat „pronajal vám někdo něco“, takže to vyjde nastejno