Miru1

Jaký je rozdíl mezi programem a aplikací?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Podle funkce můžeme software rozdělit na několik skupin:

Systémový software – umožňuje efektivní používání počítače.
Firmware – software obsažené v hardware (BIOS, firmware vstupně-výstupních zařízení…)
Operační systém – spravuje počítač, vytváří prostředí pro programy
Jádro operačního systému (včetně ovladačů zařízení)
Pomocné systémové nástroje – pro správu operačního systému (formátování disků, nastavení oprávnění, utility, démoni, …)
Aplikační software – umožňuje uživateli vykonávat nějakou užitečnou činnost, například:
kancelářské balíky: textový editor, tabulkový procesor, prezentační program, …
grafické programy: vektorový grafický editor, bitmapový grafický editor, …
vývojové nástroje: vývojové prostředí, překladač, …
zábavní software: počítačové hry, přehrávače digitálního zvuku a videa apod.

Další odpovědi
www

Program je většinou větší.
Příklad: stáhni si do PC Google Earth nebo jen udělátko Google Earth plugin.
První je velké, druhé malé a umí totéž.
Možná ale kecám, je to jen můj názor laický 😁.

Michal Kole

Podle mě je to jen synonymum