Adéla Tomano

Jaký je rozdíl mezi přírodovědným gymnáziem, přírodovědným lyceem a zemědělkou?

Jaký je studijní program, jaké žaky tam berou, dostanou se lidi potom na VŠ nebo VoŠ? Jaké předměty se nejvíce studují atd..

Nejlepší odpověď
Funna

co tak projevit trocvhu samostanosti..pokud chceš studovat na střední škole, tak ji budeš potřebovat…vše se dá najít na netu za pár minut na stránká každé konkrétní školy ve tvém okolí, protože se to stejně paušalizovat nedá…
neustále mne udivuje, že čím je vše jednodužší a dostupnější, tak jsou další generace tupější a nesamostatněj­ší…takové jako ty, bych přesunula o 80 let zpátky, kdy nebyly mobily a internet a hned by se zrno oddělilo od plev a vy se naučili samostanosti a museli byste začít používat mozek…

Další odpovědi
Dochy

Na VŠ se dostanou pokud splní podmínky pro přijetí. Tj. obvykle příjímací zkoušky.
Jako „zemědělku“ já znám ČZU. Takže Ti lidé odtud už se na VŠ dostali 😉
Nutnou podmínkou pro přijetí na VŠ bývá maturita, takže pokud Tvá „zemědělka“ je učňák, asi to nebude stačit (pokud dotyčný na maturitě nezapracuje zvlášť)