Georgo2010

Jaký je rozdíl mezi prefix a surfix?

Nejlepší odpověď
baghira

prefix je předpona, suffix (sufix) je přípona.

surfix je měřič tloušťky vrstvy

Zdroj: http://www.am­t.cz/index.php?id=SUR­FIX

Další odpovědi
tom004

Prefix je kombinace skládající se z těchto možností: jedno písmenko a jedna číslice (W1; C6; I7;), jedno písmeno a dvě čísla (Z32; C56; T77;), dvě písmena a jedna číslice (DL5; SM3; PY1;), jedna číslice a jedno písmeno a další číslice (1A0; 5B4; 4X4;). Toto jsou nejběžnější kombinace. Ve skladbě volací značky je prefix na prvním místě. Mohou vzniknout i jiné složeniny. Jsou obvykle vydávány pro různé příležitosti, ale vždy musí být v relaci s přidělem mezinárodních sérií volacích značek ITU. Příkladem mohou být příležitostné volací znaky stanic z dějiště letních OH z Barcelony. Jejich prefix byl EH92.
Suffix se skádá z dalších – jednoho až tří písmen. Možný význam složenin suffixu si objasníme dále na tvorb volacích znaků našich stanic.

Zdroj: http://www.ok1jfh­.net/amater.htm