Bruneta84

Jaký je rozdíl mezi opiem, opiátem a opioidem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Opium je sušením zahuštěná šťáva nebo extrakt z nezralých makovic, která jako hlavní drogu obsahuje morfin. Termín opiát označuje alkaloidy obsažené v opiu. Tradičně se jím též označují přírodní a polosyntetické deriváty opiových alkaloidů. Opioid je látka, která je svými účinky podobná opiátům, ale je na zcela jiném chemickém základě a jiného původu.

Další odpovědi
Drap

Opium je sušená šťáva z máku setého Ta obsahuje celou řadu i jiných opiátů jako jdou papaverin, thebain,kodein ,noskapin a dalšé. Opiáty se mohou vyskytovat i jinde. Nejvíce z těchto alkaloidů má snad morfinu.
Z opia se dá vyrábět i heroin.
Oppidium je keltské hradiště.