Jaký je rozdíl mezi potenciální a potencionální?

Jaký mají význam slova potenciální a potencionální? Je mezi nimi rozdíl?

Nejlepší odpověď
annas

Potenciální, řídčeji potencionální – z toho vyplývá, že tato dvě slova jsou synonyma a obě jsou gramaticky správně. Záleží však na jejich užití – potenciální je spisovné.

ABZ slovník
Doplňuji:
Potenciální, řídčeji potencionální – z toho vyplývá, že tato dvě slova jsou synonyma. Záleží však na jejich užití – potenciální je spisovné, odvozené od podst. jména potenciál-ní.

viz podrobnějí v odkazu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-potencialni-a-potencionalni