eLx

Jaký je rozdíl mezi pojmy „existenciální deprese“ a „existenciální frustrace“?

Je to to samé?
Liší se to v intenzitě? Jakým způsobem?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Existenciální frustrace vzniká tehdy, když člověk pochybuje o smyslu své existence, když se smysl bytí stává sporným, dosavadní smysl ztratil své odůvodnění a člověk neví, co dál.Tento jev se může za určitých okolností stát patogenním a může vést k neuróze či depresi = existenciální neuróza. Její zvláštní formou je víkendová deprese, která se objevuje po skončení shonu pracovních dnů, jakmile člověku začnou do vědomí pronikat myšlenky o prázdnotě a nesmyslnosti jeho života.........

dá se dál číst v odkazu

Zdroj: http://web.qu­ick.cz/jan.pa­vlicek/osobnos­t.html