Adamisko

Jaký je rozdíl mezi plným (360°), přímým (180°) a nulovým (0°) úhlem?

Potřebuju pomoct, protože tyto 3 úhly vypadají úplně stejně, a když učitelka narýsuje úhel a my máme rozpoznat, jaký to je, tak to nechápu, nebo když řekne na desetiminutovce, že máme narýsovat plný nebo přímý nebo nulový úhel, tak narýsuju to stejné. Předem díky za odpověď

Nejlepší odpověď
Arne1

přímý 180° = je to sice jen úsečka, ale uprostřed má bod označený jako střed.
nula a 360 sice vypadají stejně, ale alespoň za mých časů se také obloučkem naznačovalo o který úhel se jedná (vnitřní / vnější. A podle toho se ten rozdíl pozná velmi snadno.

Další odpovědi
Alesh

Dalo by se to vysvětlit tak, že si vezmeš například svoje nohy. Pokud stojíš s nohama u sebe, tak svírají úhel 0°. Pokud uděláš provaz, tak, že sedíš na pr*eli a nohy máš úplně rovné, tak tvoje nohy svírají 180°. No a pokud bys byl hadí muž, tak si dáš nohy až k hlavě, nohy se ti u té hlavy dotýkají, tak v tu chvíli svírají úhel 360°.

mosoj

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Úhel

led

Detské vysvetlenie veľmi zjednodušene:
1 – pozeraj dopredu cez štrbinu v minimálnom šírke to je uhol blížiaci k 0° (vnútorný uhol zúžený do minima)
2 – bežný človek vníma očami svet do šírky 120°, ak by si videl súčasne aj čo sa deje aj po stranách v úrovni ramien bez otočenia hlavy videl by si v uhle 180° „priamy uhol“
3 – ak by si bez otočenia hlavy videl aj za svoj chrbát (napríklad ako niektorí vtáci, hmyz) videl by si v uhle 360° to znamená, že tento uhol je „vonkajší uhol“ na tomto princípe pracuje aj 3Dkamera
4 – zjednodušene
0° nulový uhol
od 0°do 180° je vnútorný uhol
180° priamy uhol
od 180°do 360°je vonkajší uhol
360° plný uhol (v prípade počítania napríklad obvodového plášťa)

Dochy

LED: 3D kamera nepracuje v 360°. Alespoň ne normální 3D kamera. V jistém smyslu 360 dá objektiv „rybí oko“ (při focení „oblohy“ by měl zvládnout i kompletní okolí zhruba v horiz. rovině fotoaparátu). Pokud myslíte to snímky pro streetview a podobné, pak rozhodně nejde o nic čemu by se dalo říkat 3D.