Usoman

Jaký je rozdíl mezi plesem a bálem?

Nejlepší odpověď
Alesh

Bál je lidový ples, tedy na vesnicích se pořádaly spíše bály – hasičský, myslivecký atd. Ples je je brán jako více honosná, spíše městská záležitost – např. maturitní ples.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Asi žádný, ale ples si myslím je honosnější. Bál může být třeba na každé vesnici, ale ples třeba v opeře apod.

quentos

Jsou to synonyma, jediný rozdíl je ten, že bál je přejaté slovo, ples české – tudíž hledat další rozdíly by byla umělá snaha…