Gami.Pet

Jaký je rozdíl mezi osobou povinnou k dani a plátcem DPH?

Doplňuji:
Plátcem se stane osoba povinná k dani se sídlem v tuzemsku, jejíž obrat za nejvýše 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců přesáhne 1000000 Kč.

Nechápu, kdo je osoba povinná k dani.

Nejlepší odpověď
mosoj

Daní je víc. Slovo daň je nekonkrétní. Kdežto DPH je konkrétní daň.

Další odpovědi
setapouch

Jak říká mosoj.
Každý plátce DPH je fakticky osobou povinnou k dani, ale ne každá osoba povinná k dani je plátce DPH.
Každý, kdo musí zaplatit nějakou daň, je osoba povinná k dani.

Pepa25

http://www.go­lan.cz/novinky/plat­ce-dph-vs-osoba-povinna-k-dani/

Gami.Pet

Děkuji Vám :) Můžu se zeptat, nevíte, co je základem daně u DPH? Snažím se pochopit tu obsáhlou větu ze zákona o DPH, ale určitým pojmům prostě nerozumím.

Základem daně je vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění, včetně částky na úhradu spotřební daně od osoby, pro kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, bez daně za toto zdanitelné plnění.