Jana Červená

Jaký je rozdíl mezi organickou chemií a biochemií?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Organická chemie se zabývá uhlíkem a jeho sloučeninami s vodíkem a několika dalšími prvky. Biochemie je zaměřena na organické sloučeniny „biologické povahy“, tj. např. enzymy, aminokyseliny, vitamíny apod.

Další odpovědi
anonym

Organická chemie:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Or­ganick%C3%A1_che­mie
biochemie:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­ochemie

klumprt

Bez hledání bych řekl, že organická chemie jsou třeba i plasty, kdežto biochemie se zabývá pouze chemickými procesy a látkami v živých organismech.

Kelt

Napřed musíš zvládnout základy organické chemie a od nich se odvozují další, na čem stavíš. To znamená výroba polymerů, ropný průmysl a pod, jsou už rozpracované technologie , které jsou založeny na organické chemii. Rozbor dějů v živém organizmu, princip dýchání, vyměsování a pod, je pak součástí biochemie. Reakcí se obvykle účastní makromolekuly, z nichž je aktivní malá část, reakce jsou katalyzovány specifickými enzymy. Vlastnosti látek nesouvisí pouze se stejným složením, ale uplatňuje se vliv optických izomerů atd. Na pochopení principu a mechanizmu reakce probíhající v nějakém organizmu a který trvá řádově sekundy se podílí vědecké týmy i několik desetiletí.