MrnousakCZE

Jaký je rozdíl mezi ocelí 440C a titanem?

Brousí se ocel snáz? O kolik je ocel ostřejší? Co se snadněji opotřebuje? O kolik snadněji ocel koroduje? O kolik má titan větší odolnost vůči nárazům a ztupení?
Všude myslím ocel 440C

Odpovědi
Kepler

Odkaz na tento typ oceli jsem nenašel. Obecně všechny typy ocelí mohou být lepší, než titan a jeho slitiny a naopak. Nekorodují žádné ušlechtilé oceli, ani titan. O způsobu použití rozhoduje cena výroby, požadavky na mechanické vlastnosti, požadavky na hmotnost (titan je cca 2× lehčí).

pucipuci

Zde hodně o ocelích, přehledné tabulky…
http://www.noze-nuz.com/