lagush

Jaký je rozdíl mezi oborem → veřejnosprávní činnost x obchodní akademie ? .. a jaký by jste si vybrali ?

Nejlepší odpověď
anonym

Uz nazvy napovidaji,
obchodni – ekonomika, ucetnictvi, dane apod.
verejnospravni – cinnost pro verejnost – socialni, spravni agenda na obcich, krajich a ve sluzbach statu.
Vybral bych obchodni, lidi budou stale potrebovat ekonomy, ucetnictvi, danove poradce.

Další odpovědi
annas

Obchodní akdemie – má širší zaměření.
Absolvent se uplatní na trhu práce především v ekonomické sféře jako ekonom, účetní, finanční referent, referent marketingu, asistent, sekretářka, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník a v dalších ekonomicko-administrativních funkcích a pozicích.

http://www.stred­niskoly.cz/obor/ob­chodni-akademie.html

Veřejná správa
Žáci se naučí znát strukturu a působnost orgánů státní správy a samosprávy, základní podmínky a postupy realizace práv a povinností občanů, aplikovat základní právní normy a správní řád při řešení standardních pracovních činností a situací v jednotlivých (vybraných) oblastech a úsecích veřejné správy …
http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/6843M01

Nezáleží na nás, ale na vás. Jazyky se učíte ve stejném rozsahu, v odborných předmětech budou menší rozídly podle zaměření.

zzzzz

Předměty jsou skoro totožné. Na obchodce je víc ekonomie a lepší účetnictví.
Na veřce je to jen okrajově a k tomu je tam detailně právo a veřejná správa. Záleží kam pak chceš jít dál. Pokud na VŠ ekonomickou obor třeba management je lepší obchodka. Pokud chceš jít na VŠ ekonomickou obor třeba veřejná ekonomika a správa, je lepší veřka.