1vlasta1

jaký je rozdíl mezi objektivy dc a stm?

Dobrý den zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi objektivy DC a STM a jaký to má popřípadě vliv. Děkuji předem za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Rozdíl je v systému (motoru) pohonu ostření
DC – MicroMotor (používá se na nejlevnějších objektivech)
STM – SteppingMotor
Dalším systémem je USM (piezzomotor)…
___
STM dokáže např. plynule přeostřovat i během záznamu videa, ale ne na každém těle…
🙂

Další odpovědi
Emefej

U objektivů Canon to znamená, že k pohonu autofokusu je použit stejnosměrný komutátorový motor, na rozdíl od krokového motoru STM. U objektivů Sigma znamená zkratka DC, že se jedná o objektiv určený výhradně pro digitální aparát formátu ASP-C. U Nikona to znamená defocus control, tj. řízení neostrosti.

Klaproth

U objektivů Nikon znamená zkratka DC Defocus-image Control, jedná se o technologii řízení neostrosti obrazu. Zkratku STM používá Canon pro krokový motor.

1vlasta1

A co je podle vas lepsi?

Klaproth

Pokud ti jde o Canon, tak objektivy STM jsou rychlejší, tišší, lehčí a přesnější. DC pohon se dnes montuje jenom do těch nejlevnějších objektivů.

1vlasta1

OK díky moc