sudeták

Jaký je rozdíl mezi normálními titulky a forced titulky?

Ahoj, jaký je rozdíl mezi normálními titulky a forced titulky?

Odpovědi
Edison

Myslím, že forced titulky jsou vynucené. Tedy zobrazí se i když je titulkování vypnuto. Využívá se například tam, kde se třeba ve filmu objevuje jiný audio jazyk, než navolený k jeho překladu – otitulkování, nebo pro otitulkování songů.

aliendrone

Já to nevím jistě, ale mám tuto zkušenost. MKV soubor (s vícero implementovanými stopami titulků) mi vnucoval sice české, ale úplně NEMOŽNÉ titule. Sosnul jsem dobré titule, ale byl problém přesvědčit přehrávač je spustit, dokud jsem nepoužil volbu „forced“.

Mc Merkurion

… jsou to titulky na nedabované pasáže … například, někdy lze stáhnout nezkrácenou verzi filmu, tvz režisérská verze, a pak, na rozdíl od kinoverze neni ta část odabovaná, například u filmu Leon https://www.csfd­.cz/film/773-leon/komentare/ činí rozdíl půl hodiny …