Marty Koller

Jaký je rozdíl mezi Německem a Rakouskem, co je jiného na lidech a na tradicích?

Odpovědi
JežíšKristus

Rakušáci jsou agresivnější, když se nedostanou na uměleckou školu.

Mr. Marek

To není moc snadná otázka. Rozdíl je v mnohém, protože jde paradoxně od dost odlišné státy.

Tradice a kultura je podobná, ačkoliv Rakousko má více společného s naší kulturou.

Myslím, že rakouský venkov si zanechal svou klidnou tvář, mají bohatou historii, dlouho byli evropskou mocností.

Dále si myslím, že Rakousko si narozdíl od Německa zachovalo zdravý konzervatismus, který se stal symbolem západní prosperity ve 20. století. Německo už je mnohem liberální (viz rozdíl v postoji k uprchlické krizi).

Oba národy jsou pohostinní, co do velikosti Německo rozmanitější, ale příroda vede u našeho jižního souseda.

da ny

Německo je velká země. Jsou velké rozdíly mezi spolkovými zeměmi i náturou jejich obyvatel. Bavorsko (i jejich kuchyně, zvyky) má hodně blízko/společného k nám i k Rakousku.
V Rakousku má každá druhá rodina české předky….. Bližší podobnost.
Lidé jsou v obou zemích přátelští. Všude je to o lidech.
Tam, kde nemají s Čechy jen dobré zkušenosti (Německo, kde pomáhají, ale i berou lidem práci), platilo jednu dobu, čím dál od hranic, tím lépe.
S mladší generací, nezatíženou hrůzami a příkořím II. světové války se vzájemné vztahy vylepšují.
Němci doma striktně dodržují zákony a předpisy. Na našem/cizím území se sílou Marky/Eura je zejména mládež sebejistá, velmi hlučná a jako urvaná ze řetězu.

Hledejte i na internetu, čtěte.
https://rakou­skepotraviny.cz/Kni­hy-o-Rakousku/O-Rakousku/Rakouske-tradice-a-zvyky-v-Rakousku
https://www.jc-correct.com/blog/ne­obvykle-zvyky-v-rakousku/
https://rakou­skepotraviny.cz/Kni­hy-o-Rakousku/O-Rakousku/Bavorske-tradice-a-bavorske-zvyky
https://www.ceske-svycarsko.cz/single-post/2016/11/27­/V%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-sv%C3%A1tky-zvyky-a-oby%C4%8Deje-v-Sasku-a-v-%C4%8Cech%C3%A1ch

EKSOT123

Myslím, že Němci jsou vůči nám víc namyšlení, ale nelze zevšeobecňovat. Rakušáky jsme zase naštvali zabavením průmyslu při osamostatnění. Z toho sice vzácně, ale občas přece jen vyplývá větší odstup k Čechům (asi spolu s Temelínem). Přesto si občas říkám, že jsou velmi přátelští a v lecčem takoví normálnější než my.
Rakousko má katolickou tradici, Němci víc protestantskou. Takže v Rakousku je víc mariánských státních svátků, a také v přírodě je v Rakousku spousty malých kapliček většinou se soškou panny Marie, které dřív často sloužily také jako úkryt rolníků před deštěm při práci. S tím asi také souvisí, že v Rakousku se posledního dubna nepálí čarodějnice. V Německu na rozdíl od Rakouska je stále možné koupit vejce od slepic v klecích, i když i tam převládají podestýlková a z volného chovu. V Německu naopak při koupi nápoje v plastové lahvi musíš zaplatit zálohu za láhev. Ale s veřejnými kontejnery na odpad je to špatné tam i tam. Plast neudáš vůbec. Obě země jsou ve srovnání s ostatními evropskými myslím o dost shovívavější k alkoholu u řidiče při jízdě nebo na pracovišti, k překročení povolené rychlosti a když už pokuta, tak o dost nižší než jinde. Ale přece jen Rakousko je v tom asi trochu přísnější – viz třeba neomezená rychlost na německých dálnicích. Podobně v podnikání nejsou tam ani tam takoví nesmyslní byrokraté jako u nás. Co se týče arabských aj. migrantů, asi je jich v Německu víc, ale rozdíl nebude velký. V Rakousku je zase o to víc pracujících Maďarů a Slováků. (Byl jsem krátce na pomezí mezi oběma státy, kde je to pomíchané. Takže neznám kloudně ani ryzí Němce ani ryzí Rakušany, jen co píšu. K nějakým hlubším všeobecným úvahám a srovnáním nemám dost informací)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.