Duvemblejt

Jaký je rozdíl mezi Napoleonem a Hitlerem?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě by se dalo najít spousta shodných věcí. Bohužel, nelze takto srovnávat dvě individuality, každou žijící v jiné době a za jiných podmínek. Nikdy dokonce nejde porovnávat jakékoli individuality celkově.Každý jsme přece jiný.

Další odpovědi
Pájo

Hlavní rozdíl bude v národnosti ;).
To je neoddiskutovatelné.

quentos

Napoleon zdaleka nebyl taková bestie, nebyl antisemita (podle některých zdrojů sice ano, nicméně židovské komunity v Itálii naopak osvobodil, jeho postoj k židům tudíž dodnes není úplně jasný) a pokud rozpoutal válku, tak nikdy ne světovou.
Někteří historikové však tvrdí, že se svým zmasakrováním více než statisíce karibských otroků byl Napoleon pro Hitlera jistou inspirací:
http://www.gu­ardian.co.uk/wor­ld/2005/nov/29/fran­ce.jonhenley

anonym

Napoleon neměl knírek.

lexx

Napoleon neměl mašinkvéry, tanky a rakety V2.

anci

Áda Hitlerů měl působivější propagandu :D…