salsa verde

Jaký je rozdíl mezi napodobeninou a padělkem?

Doplňuji:
Zajímá mně to proto že některé vykutálené eshopy prodávají padělky značkové módy a ještě se tím chlubí. Avšak tvrdí že to nejsou padělky ale pouze napodobeniny. Tak proč potom ty razie na tržnicích a zabavování zboží? je evidentní že obojí – jak v eshopech tak na tržnici – je stejného původu. Je nějaký metr i na prodejce přes net?

Nejlepší odpověď
iceT

Padělek, falzifikát nebo falzum je předmět, který se vydává za jiný, obvykle cennější předmět. Jeho původce je padělatel nebo falzátor. Padělky se vyskytují v mnoha oblastech, počínaje platidly, listinami a dokumenty, přes umělecké předměty, starožitnost i až po průmyslové zboží, zejména značkové. Padělání peněz, výtvarných děl, veřejných listin a ochranných značek jsou samostatné trestné činy.

Napodobenina je Imitace- zjevná a neskrývaná napodobenina něčeho jiného. Imitace není totéž co plagiát či padělek.

Další odpovědi
anonym

Padělek se prodává za originál, měl by být od originálu téměř k nerozeznání, liší se jen kvalitou a spolehlivostí. Napodobenina se podobá jen přibližně a pouze profituje na kvalitě originálu.

anonym

Obojí je dílo neoriginální.
Zatímco napodobenina je od počátku jasně a srozumitelně snaha o pouhé napodobení originálu, padělek se za originál snaží vydávat.

RyuzakiKate

Například napodobenina adidas by mohla být pouze se dvěma proužky :P