Jaký je rozdíl mezi nábožný a pobožný?

Nejlepší odpověď
Questman

Nábožný se nepoužívá u označení osob. Pobožný ano. Významový rozdíl mezi tím není.

annas

Odpověď Questman není docela správná Nábožný má dva významy, takže se používá i u osob.

Nábožný je synonymem pro pobožného.

Pobožný o osobě – mající vroucí vztah k Bohu, zbožný, nábožný. velmi uctivý, pozorný.

Nábožný 1.oddaný náboženství, s opravdovostí vykonávající náboženské úkony, zbožný, pobožný
2. s náboženstvím n. nábožností souvisící.

PSJC