vivatisCZ

Jaký je rozdíl mezi muffinem a cupcakem?

Nejlepší odpověď
annas

Cupcake [kapkejk] je v Americe velmi populární sladkost, která obvykle se skládá z těsta upečeného v malém papírovém košíčku a krému. U nás je známější spíš muffin, což je takový chudý příbuzný cupcaku, který se podobá malé bábovce.

Základní rozpoznávací pravidlo je: muffiny nemají ani krém, ani polevu, ani topping! Je to tedy taková buchtička. Muffiny se ochucují zevnitř. Do těsta se přidává ovoce (legendární jsou borůvkové muffiny), čokoláda (čokofloky nebo sekaná čokoláda na vaření), kokos, ořechy.

Cupcake:
Je slavnostní, taková párty dekorační záležitost. Základem je muffin, ale má odekorovanou čepičku. Zdobí se špičkou krémem nebo polevami, posypem, toppingem.
http://kittycup­cakes.blog.cz/1107

cochee

Nemám rád mufiny, cupcaky, donaty, hambugery, KFC ani kokakolu, Svatého Václava Clause a Valentýna. Amíci taky vědí prd o českých buchtách a koláčích, koblížkách, bramborových plackách, knedlíkách, kofole, Ježíškovi. A proč? Protože jim to nikdo nenutí.