talka

Jaký je rozdíl mezi modlitbou ústní a mezi napsanou (elektronicky nebo na papíru) vloženou na některé posvátné místo?

Nejlepší odpověď
annas

Přece se modlíte zpaměti, pokud modlitbu neumíte, můžete ji číst.. Můžete se modlit doba nebo v chrámu apod.

Kdybych byla ve vaší situaci, volila bych i na posvátném místě ústní modlitbu, která je osobnější, můžete přidat i rozjímání. . Pokud to není možné, vložila bych ručně napsanou, která je rovněž osobnější než tištěná. .

Další odpovědi
Drap

Mezi ústní a psanou nemusí být žádného rozdílu. Záleží na víře. Pokud máš mail i na Boha, můžeš se modlit i elektronicky.

talka

Souhlas! Já se právě modlím všude při každé volné chvilce. Jen se divím, že je tolik písemných proseb – asi tomu lidé přikládají větší váhu nebo (pokud je to na obrazovce) modlí se za to snad každý, kdo to čte.