Jaký je rozdíl mezi močkou a močůvkou?

Nejlepší odpověď
annas

Močka je nespisovné slovo

  1. hanlivě – nechutná tekutina, např. špatné pivo – původně to, co vytékalo ze chléva = močůvka
  2. vlhkost vznikající při splalování tabáku v dýmce; event. vlhkost hromadící se u dna nebo na stěnách.
  3. hanlivě zbabělec, muž bez významu, nadávka.
  4. vězeň – podřadný který posluhuje silnějšímu, také udavač.

Vídeňské argotické Motschka (Matschke) je jedním z řady slov českého původu, keré se k nám dostalo zpětně z původního něm. významu jako nevábná kaše, vězeňská strava či sperma, tekutina při žvýkání tabáku – vztah k dýmce, dále nedopalek a odtud bezcenná věc, bezcenný člověk.

Podle Slovníku nespisovné češtiny s. 253

Močůvka – spisovný výraz. – „moč hospodářských zvířat se stájovými splašky užívaná k hnojení“

Další odpovědi
Kepler

Močku měl ve svém bazénu Bohumil Stejskal. To je taková ta speciální valašská. Obyčejnou močůvku mají všude jinde.

mosoj

Jako mezi močí a chcankami.