ReHu

Jaký je rozdíl mezi micro pam.kartou SD a SDHC? Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ve funkci není rozdíl žádný. Pouze ve velikosti, tvaru a patici.

U SD a SDHC ( hight capacity ) není rozdíl žádný, jdou zasunout do stejné objímky. Pouze starší zařízení neumějí s SDHC pracovat.
Micro je fyzicky malá, používá se nejvíce u mobilů. Prodává se ale redukce, která umožňuje zasunout kartu mikro v této redukci do objímek na SD, SDHC.

Spíš je třeba při koupi sledovat s jakou rychlostí umí karta ukládat a číst data.
To je to class 4 – 6 či násobky 133 x atd., tak jako u zaspisovíní CD či DVD.
Rychlost zapisování je vždy nižší než čtecí.
Aby komerce dosáhla svého, je udávaná rychlost
na kartě vždy čtecí. Zapisování je prováděno menší rychlostí a ještě ne vždy rychlosti souhlasí s tím co je napsáno na kartě. Jen málo seriozních výrobců karet zveřejňuje zapisovací a čtecí rychlost současně.