postcd

Jaký je rozdíl mezi marketingem a reklamou?

V souvislosti s marketingem čtu, že se mluví například o tom, jak je možné propagovat nějaký produkt. Například: zadej si reklamu do televize, rádia, novin (způsby/metody marketingu)
Ale z toho co jsem četl mi to přijde nesprávné. Zmíněné mi přijde že jsou pouze nástroje jak marketingovou strategii uvést do praxe. Ale když bych rád slyšel marketingové strategie, tak to mi přijde spíše jako zde uvedené: https://www.sma­llbusiness.wa­.gov.au/business-topics/marketin­g/marketing-strategies/ (prostě postupy, jejichž cílem je to, aby firma profitovala díky tomu že prodává správné produkty správným lidem a že je správně propaguje). Takže když se někdo zeptá „co je video marketing“ nebo „co je viral marketing“, tak mi přijde že je to špatně položná otázka, že nic takového neexistuje, podle mě existuje akorát reklama pomocí videa a virální reklama, ne marketing. Mýlím se? Proč? Děkuji

Nejlepší odpověď
Inquirer

Marketing je proces řízení, jehož výsledkem je poznání, předvídání, ovlivňování a v konečné fázi uspokojení potřeb a přání zákazníka efektivním a výhodným způsobem zajišťujícím splnění cílů organizace.

Reklama je nástroj marketingu.

Další odpovědi
Emefej

Marketing je metoda ovlivňování, reklama je jedním z nástrojů merketingu.

Tw!st

Kdybych to měl vysvětlit hodně laicky, tak reklama je jen jeden prvek/pojem co zahrnuje marketing. To je jako kdyby ses zeptal jaký je rozdíl mezi nářadím a šroubovákem? Šroubovák je přece nářadí…

Scipion

Reklama je součástí marketingu (marketing se skládá z několika částí – produkt, cenotvorba, volení místa prodeje a propagace) –

https://www.e­volutionmarke­ting.cz/marke­tingovy-slovnik/marketing/

Holubík

Reklama je součástí marketingu. Nástroj k jednotlivým cí­lům.

Zkuste tento článek → https://grou.cz/seo-blog/co-je-internetovy-marketing-a-proc-je-internetovy-marketing-nezbytny-pro-rust-vaseho-online-podnikani/

Nebo nám přímo napište pokud budete potřebovat více informací. → https://grou.cz/

Jana5678

To je jednoduché, jelikož bez marketingu se firmě nebude dobře dařit. Díky správné strategii bude firma vydělávat. Já se v naší firmě starám o reklamu, a proto každý rok nechávám natisknout propagační kalendáře, zápisníky a diáře, které rozdáváme klientům, kteří s námi spolupracují. Jednoduše marketing nemůže být bez reklamy a naopak.

Pepina7897

Dobrý den, rozdíl mezi marketingem a reklamou vnímám tak, že marketing je komplexní strategie propagace produktu správným lidem a správným způsobem. Reklama je jen jeden z nástrojů, jak marketingový plán realizovat. Ať už jde o inzerci v médiích, video reklamu či virální kampaň. Osobně se snažím volit vhodné nástroje podle cílové skupiny. Třeba naše firemní placky, které bezvadně fungují na akcích pro oslovení potenciálních klientů.

Michálek1245

Reklama jsou třeba PR články, copywriting nebo linkbuilding. Třeba tohle může mít podobu reklamy: https://kvalit­neseo.cz/copyw­riting/ Marketing jako takový je soubor procesů, který využívá různých nástrojů – například reklam. Reklama bez marketingu je prakticky jen výstřel do tmy, na druhou stranu marketing bez reklamy je jen prázdná fráze, která nemá jakýkoliv praktický přínos.