jjj123456789

Jaký je rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím?

Je to jenom to, že registrované partnerství je pro homosexuály, nebo je tam i něco jiného?

Nejlepší odpověď
annas

V současné době se „nabízí“ několik forem partnerského soužití.

  1. manželství
  2. nesezdané soužití
  3. homosexuální partnerský vztah (registrované partnerství). U nás platí od r. 2006.

Registrované partnerství je tedy trvalé společenství dvou osob stejného pohlaví. Vzniká svobodným projevem vůle dvou osob stejného pohlaví.

Rodinný stav“ na zadní straně občanského průkazu bude nahrazen slovem „Stav“. K tomu bude připsáno „partnerství“ nebo při zániku partnerství „zaniklé partnerství“.

Na vaši žádost si můžete nechat zapsat do občanského průkazu vašeho partnera. Bude uveden u položky „partner/partner­ka“.

http://www.na­kluky.cz/maga­zin/item/860-registrovane-partnerstvi-vse-co-jste-chteli-vedet/

Další odpovědi
led

z právneho hľadiska po uzákonení legalizácie registrovaného partnerstva medzi manželstvom dvoch osôb rôznych pohlaví a registovaného partnerstva osôb rovnakého pohlavia ba se nemal medzi nimi robiť rozdiel. Partneri oboch foriem majú rovnaké práva v zmisle zákona o rodine.
Ale z pohľadu katolíckej cirkvi tu ide v prípade registrovaného partnerstva o porušenie – rozpor s Bibliou, ktorá hovorí o manželstve muža a ženy.
Vplyvom skoro dvoch milénií cirkevnej filozofickej nadvlády nad svetom a v mysli človeka, prevláda názor, že manželské partnerstvo muža a ženy je jediný správny maželský vzťah dvoch ľudí.
Ak pozrieme ale do histórie, všimneme si, že napríklad v indiánskych kmeňoch boli prirodzené aj manželstvá rovnakých pohlaví, podobné vzťahy nájdeme i v ázijských oblastiach, napríklad o mladého Tamerlána (Džingischána) sa staral muž-žena…

jmhad

V podstatě máte pravdu,že je to svazek podobný manželství mezi osobami stejného pohlaví – více si přečtěte na http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­gistrovan%C3%A9_par­tnerstv%C3%AD

Nerevarin

Jaký je rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím?
Že registrované partnerství je teď víc cool.

marci1

RP je něco obdobného jako manželství. Klade se zejména důraz na společné soužití a péči jednoho o druhého. Je také zajímavé, že se rozpadá „jen“ každé osmé, zatímco manželství v ČR cca každé druhé ( v letech 2010,2011 jsem se dočetla, že hrozí manželství krize, rozvádělo se tehdy téměř 9 z 10 manžel­ství ).